جت پرینتر و تاریخ زن

جت پرینتر صنعتی اتوماتیک

جت پرینتر صنعتی از نوع تاریخ زن های ثابت بوده که روی ریل و یا نوار نقاله نصب شده و با سرعت بالا روی محصولات بالا چاپ می زند.

چاپ با بالاترین سرعت

این نوع جت پرینتر قادر خواهد بود با سرعت ۳۰۰ متر در دقیقه (۹۸۴ فوت در دقیقه) و کیفیت ۱۵۰×۳۰۰ نقطه در اینچ (dpi) بر روی محصول چاپ انجام دهد.

کاربرد جت پرینتر

جت پرینتر معمولا در انتهای خط تولید پس از اتمام کلیه مراحل و فرآیندهای تولیدی نصب می گردد و وظیفه اصلی آن درج اطلاعات متغیر بر روی محصول تولیدی از قبیل تاریخ تولید، تاریخ انقضا، قیمت و… است.

اطلاعات چاپ شده بواسطه جت پرینتر بر روی محصول این امکان را به مصرف کننده می دهد که جهت انتخاب صحیح محصول و تشخیص جنس اصل از تقلبی کمک شایانی کند.

اجزای اصلی تشکیل دهنده جت پرینتر

دستگاه جت پرینتر بصورت کلی از ۴ قسمت اصلی تشکیل شده است که در ذیل به آن اشاره نموده ایم:

۱. برد اصلی الکترونیک جت پرینتر که مغز دستگاه به حساب می آید و کنترل اصلی عملیات چاپ را بر عهده دارد.
۲. هد دستگاه جت پرینتر که وظیفه اصلی آن گرفتن اطلاعات از برد الکترونیک و پرتاب جوهر بر روی محصول است.
۳. مدار جوهر رسانی که شامل مخزن جوهر، مخزن حلال (در بعضی از دستگاه ها)، فیلتر تصفیه جوهر، پمپ لوله ها و شیلنگ های حاوی جوهر می باشد. وظیفه مدار جوهر رسانی جت پرینتر رساندن جوهر از مخازن گوناگون به هد دستگاه است.
۴. سنسور یا چشم الکترونیک در جت پرینتر ها که محل قرارگیری آن در نزدیکی هد است. وظیفه اصلی آن نظارت بر محصولات موجود روی نوار نقاله یا خط تولید و ارسال فرمان به برد اصلی الکترونیک جهت صدور فرمان چاپ می باشد.

طرز نگهداری صحیح دستگاه جت پرینتر

نکاتی که در نگهداری از جت پرینتر باید به آنها توجه کنید در موارد برای شما آورده ایم:

۱- به نواسانات برق توجه نمایید و احتیاط لازم را داشته باشید. بهتر است دستگاه های جت پرینتر صنعتی و جت پرینتر های تخم مرغ که مستقیم با برق کار می کنند را به یک محافظ پرقدرت و مناسب متصل نمایید تا از نوسانات برق و آسیب به جت پرینتر جلوگیری کنید.
۲- سعی کنید مداوم با دستگاه جت پرینتر کار کنید تا باعث شود جوهر کارتریج در هد جت پرینتر خشک نشود.
۳- دمای کارگاه خود را بالای ۱۵ درجه سانتی گراد و گرم نگه دارید. این موضوع باعث می شود تا از خرابی کاتریج موجود در هد جت پرینتر جلوگیری شود و عمر بیشتری داشته باشد.
۴- موضوعی که از اهمیت بالایی برخوردار است، جا زدن یا طرز قرار دادن کارتریج درون هد جت پرینتر است که باید دقت لازم را در این مورد داشته باشید.

پست های مرتبط

درباره ما

شرکت آرین بهرنگ سیاه قلم
ما بابیش از 15 سال سابقه در نصب انواع جت پرینتر بروی خطوط مختلف کارخانجات بهترین مشاور شما در زمینه خرید جت پرینتر متناسب با بودجه و خط تولیدتان هستیم

با ما در ارتباط باشید

نمادهای اعتماد

logo-samandehi
دانش بنیان
مشاوره رایگان

سوالی دارید؟