در جت پرینتر های صنعتی فارغ از اینکه به صورت اتوماتیک یا پرتابل ( دستی) باشند از کارتریج استفاده می شود . کارتریج ها در واقع محفظه ذخیره جوهر دستگاه هستند که به وسیله برد الکترونیکی تعبیه شده بر روی آن ها با برد اصلی دستگاه ارتباط برقرار کرده و فرمان چاپ را به صورت هوشمندانه انجام می دهند . نوع جوهر استفاده شده در کارتریج ها متفاوت و متناسب با سطح چاپ می باشد که می تواند از انواع پایه آب ویا پایه حلال باشد .علت تفاوت در نوع جوهر استفاده شده در کارتریج ها متفاوت بودن جنس سطوح جهت چاپ می باشد .

برای مثال سطوح نفوذ پذیر ، سطوحی هستند که جاذب آب بوده وجوهر به سرعت در آن ها نفوذ کرده و به راحتی خشک می شود. کاغذ ، مقوا ، تخم مرغ ، کارتن مثال هایی از این سطوح هستند . در نتیجه بر روی سطوح نفوذ پذیر ما به راحتی می توانیم از کارتریج هایی با پایه آب بهره ببریم.در نقطه مقابل سطوح نفوذ ناپذیر هستند که عملا ما نمی توانیم از جوهر پایه آب در این سطوح بهره ببریم چرا که خصوصیت نفوذ ناپذیری این سطوح باعث می شود جوهر بر روی آن ها جذب نشود. راه چاره در مورد این سطوح بهره گیری از جوهر های پایه حلال (پایه الکل) است که قابلیت چاپ بر روی تمامی سطوح نفوذ ناپذیر را دارا می باشند . از جمله مواردی که با استفاده از این کارتریج ها می توان بر روی آنها چاپ زد می توان به شیشه ، سطوح پلاستیکی همچون پاکت شیر یا بطری نوشابه ، انواع سطوح فلزی همانند قوطی نوشابه یا کنسرو و …… اشاره کرد .

کارتریج های ارائه شده توسط شرکت آرین بهرنگ سیاه قلم در دو مدل پایه آب و پایه الکل به مشتریان عزیز عرضه می شود ، این کارتریج ها از مدل HP 45 می باشند که در عمل کیفیت بالایی (600 DPI) را از خود نشان داده اند و دارای عمر طولانی و قیمت مناسب می باشند . از دیگر قابلیت این کارتریج ها توانایی شارژ مجدد آنها می باشد که در صورت خرید از شرکت آرین بهرنگ آموزش نحوه شارژ کارتریج به شما مشتریان گرامی ارائه می شود که این عمل نسبت به خرید کارتریج نو بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود . شایان ذکر است از کارتریج های پایه حلال می توان بر روی سطوح نفوذپذیر نیز استفاده نمود.

مشاوران و متخصصین ما در شرکت آرین بهرنگ سیاه قلم به صورت 24 ساعته راهنمای شما تولید کنندگان گرامی در راستای انتخاب و خرید بهترین و مناسب ترین جت پرینتر ها با توجه به نیازتان هستند .