جت پرینتر

جت پرینترها نوعی از چاپگرها هستند که در عرصه های صنعتی برای چاپ متون مختلف بر روی سطح محصولات مورد استفاده قرار میگیرندجت پرینترها در انواع  جت پرینتر دستی صنعتی تخم مرغ  ارائه میشوند.در جت پرینترهای شرکت آرین بهرنگ سیاه قلم از تکنولوژی HP استفاده شده است.

شرکت آرین بهرنگ آمادگی دارد با ارائه انواع جت پرینتر دستی و یا پرتابل ، تاریخزن ، لوگو زن ، صنعتی و یا اتوماتیک و همچنین جت پرینترهای تخم مرغ  مشتریان را بی نیاز سازد.دستگاه های جت پرینتر شرکت آرین بهرنگ دارای دو سال گارانتی بی قید و شرط و 15 سال خدمات پس از فروش می باشند.

تکنولوژی HP در جت پرینتر  یا چاپگرهای صنعتی

جت پرینترهای مجهز به هد HP دارای یک مقاومت الکتریکی بسیار کوچک بوده که در مجاورت جوهر قرار گرفته و باعث بجوش آمدن نوار باریکی از جوهر در سر هد میشود این امر موجب به وجود آمدن یک حباب جوهر شده و با انبساط جوهر موجب پرتاب جوهر از نازل های هد بر روی محصول میشود.

وضوح چاپ جت پرینتر HP حدود 600 DPI میباشد هدهای جت پرینتر HP دارای دو نوار ستونی جوهر در مقابل یکدیگر بوده که میتوان با توجه به نوع دستگاه جت پرینتر از یک ستون و یا دو ستون جوهر استفاده نمود بدیهی است زمانی که از یک ستون جوهر استفاده شود وضوح چاپ 300 DPI شده ولی سرعت چاپ بالا میرود.

در جت پرینترهای HP به علت حذف کلیه مدار جوهررسانی از قبیل پمپ- ولو- فیلتر- شلنگ و … نیازی به سرویس و بازدیدهای ماهانه ندارد و هر بار با تعویض کارتریج جوهر دستگاه جت پرینتر کاملاً سرویس و مانند روز اول با کیفیت بالا توانایی چاپ دارد.

هزینه های نگهداری دستگاه های HP از همه دستگاه های جت پرینتر بسیار پایین تر می باشد دستگاه های ترمال (Thermal) یا جت پرینترهای HP قابلیت استفاده از جوهرهای رنگی از قبیل: سفید، زرد، نارنجی، آبی، سبز و…. را به راحتی دارد و بر خلاف جت پرینترهای DOD و CIJ برای تعویض رنگ جوهر نیازی به شستشوی مدار جوهر و تخلیه جوهر ندارد و تعویض رنگ جوهر کمتر از چند ثانیه بدون کوچکترین مشکلی صورت میگیرد.

دستگاه های جت پرینتر HP قابلیت چاپ بر روی تمامی سطوح از قبیل کاغذ، کارتن، شیشه، سلفون، چوب، پلاستیک، PVC کاشی، سرامیک و… را دارد و از همه مهمتر زمان خشک شدن جوهر جت پرینترهای HP بسیار کم بوده بطوری که بین 1 تا 3 ثانیه برآورد می شود.

از این نوع جت پرینتر در خطوط تولیدی با سرعت بالا می توان به راحتی استفاده کرد و در حال حاضر به علت قیمت مناسب آن جایگزین جت پرینترهای  CIJ  شده است.جت پرینترهای HP قابلیت چاپ تاریخ تولید، تاریخ انقضاء، سری ساخت، قیمت، شیفت کاری، ساعت، آرم، لوگو، بارکد و… را دارد.

در جت پرینترهای HP نیازی به حلال و اسپری نمی باشد و هزینه های حلال و اسپری شستشو در این نوع جت پرینتر کلاً حذف می گردد.

با توجه به اینکه هد این نوع جت پرینتر بر روی کارتریج جوهر قرار دارد هر بار تعویض کارتریج جوهر عملاً هد دستگاه نیز تعویض میگردد و این امر موجب میگردد هزینه های کارتریج HP در مقایسه با سایر دستگاه ها مقداری بیشتر باشد.

انواع جت پرینتر

همانطور که اشاره شد جت پرینترها در انواع مختلف دستی یا پرتابل ،صنعتی یا اتوماتیک ، و جت پرینتر تخم مرغ تولید می شوند در کلیه جت پرینترهای آرین بهرنگ از تکنولوژی HP استفاده شده است.

جت پرینتر دستی یا پرتابل از نوع جت پرینترهایی هستند که مناسب برای تیراژ کم همچنین محیط های کوچک صنعتی هستند این نوع جت پرینترها در دو نوع بدون سنسور و سنسوردار ارائه می شوند در جت پرینتر های دستی بدون سنسور فرمان چاپ با فشردن دکمه تعبیه شده بر روی دستگاه انجام می شود و در مدل سنسور دار علاوه بر امکان چاپ به صورت دستی این امکان وجود دارد که با فعال کردن  سنسور فرمان چاپ با عبور دادن محصول از جلوی هد دستگاه و یا عبور دستگاه از روی محصول  انجام می شود.

جت پرینتر صنعتی یا اتوماتیک از نوع جت پرینترهایی هستند که برای تیراژهای متوسط و بالا و مناسب برای کارخانجات و تولیدی های بزرگ صنعتی می باشند این نوع جت پرینترها قابلیت نصب بر روی انواع خط تولید ها را دارند به صورت معمول چاپ 13 میلیمتر و قابل ارتقاء تا 26 میلیمتر در عرض و همچنین  طول نامحدود را دارند .

جت پرینتر تخم مرغ از نوع جت پرینترهایی هستند که برای چاپ لوگو ، نام تولیدی ، تاریخ تولید و تاریخ انقضاء روی تخم مرغ ها در شانه های مختلف استفاده می شوند این دستگاه ها در مدل های مختلف از جمله سه هد ، پنج هد و شش هد قابل ارائه به مشتریان عزیز می باشند .

کیفیت را گران نخرید.