جت پرینتر

جت پرینترها نوعی از چاپگرها هستند که در عرصه های صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند،جت پرینترها در انواع جت پرینتردستی،جت پرینتر صنعتی و همچنین جت پرینتر تخم مرغ ارائه میشوند.در جت پرینترهای شرکت آرین بهرنگ سیاه قلم از تکنولوژی HP استفاده شده است.

شرکت آرین بهرنگ آمادگی دارد با ارائه انواع جت پرینتر دستی،تاریخزن،لوگو زن،صنعتی و همچنین جت پرینترهای تخم مرغ مشتریان را بی نیاز سازد.دستگاههای جت پرینتر شرکت آرین بهرنگ دارای دو سال گارانتی بی قیدو شرط و 15 سال خدمات پس از فروش می باشند.

تکنولوژی HP در جت پرینتر  یا چاپگرهای صنعتی

جت پرینترهای مجهز به هد HP دارای یک مقاومت الکتریکی بسیار کوچک بوده که در مجاورت جوهر قرار گرفته و باعث بجوش آمدن نوار باریکی از جوهر در سر هد میشود این امر موجب به وجود آمدن یک حباب جوهر شده و با انبساط جوهر موجب پرتاب جوهر از نازل های هد بر روی محصول میشود.

وضوح چاپ جت پرینتر HP حدود 600 DPI میباشد هدهای جت پرینتر HP دارای دو نوار ستونی جوهر در مقابل یکدیگر بوده که میتوان با توجه به نوع دستگاه جت پرینتر از یک ستون و یا دو ستون جوهر استفاده نمود بدیهی است زمانی که از یک ستون جوهر استفاده شود وضوح چاپ 300 DPI شده ولی سرعت چاپ بالا میرود.

در جت پرینترهای HP به علت حذف کلیه مدار جوهررسانی از قبیل پمپ- ولو- فیلتر- شلنگ و … نیازی به سرویس و بازدیدهای ماهانه ندارد و هر بار با تعویض کارتریج جوهر دستگاه جت پرینتر کاملاً سرویس و مانند روز اول با کیفیت بالا توانایی چاپ دارد.

هزینه های نگهداری دستگاه های HP از همه دستگاه های جت پرینتر بسیار پایین تر می باشد دستگاه های ترمال (Thermal) یا جت پرینترهای HP قابلیت استفاده از جوهرهای رنگی از قبیل: سفید، زرد، نارنجی، آبی، سبز و…. را به راحتی دارد و بر خلاف جت پرینترهای DOD و CIJ برای تعویض رنگ جوهر نیازی به شستشوی مدار جوهر و تخلیه جوهر ندارد و تعویض رنگ جوهر کمتر از چند ثانیه بدون کوچکترین مشکلی صورت میگیرد.

دستگاه های جت پرینتر HP قابلیت چاپ بر روی تمامی سطوح از قبیل کاغذ، کارتن، شیشه، سلفون، چوب، پلاستیک، PVC کاشی، سرامیک و… را دارد و از همه مهمتر زمان خشک شدن جوهر جت پرینترهای HP بسیار کم بوده بطوری که بین 1 تا 3 ثانیه برآورد می شود.

از این نوع جت پرینتر در خطوط تولیدی با سرعت بالا می توان به راحتی استفاده کرد و در حال حاضر به علت قیمت مناسب آن جایگزین جت پرینترهای  CIJ  شده است.جت پرینترهای HP قابلیت چاپ تاریخ تولید، تاریخ انقضاء، سری ساخت، قیمت، شیفت کاری، ساعت، آرم، لوگو، بارکد و… را دارد.

در جت پرینترهای HP نیازی به حلال و اسپری نمی باشد و هزینه های حلال و اسپری شستشو در این نوع جت پرینتر کلاً حذف می گردد.

با توجه به اینکه هد این نوع جت پرینتر بر روی کارتریج جوهر قرار دارد هر بار تعویض کارتریج جوهر عملاً هد دستگاه نیز تعویض میگردد و این امر موجب میگردد هزینه های کارتریج HP در مقایسه با سایر دستگاه ها مقداری بیشتر باشد.