شارژ کارتریج

کارتریج های اورجینال ارائه شده توسط شرکت آرین بهرنگ سیاه قلم قابلیت شارژ داشته و با توجه به اینکه تعویض کارتریج جت پرینتر نسبت به شارژ آن هزینه بالاتری را دارد ازاین رو با تهیه جوهر و شارژ مجدد کارتریج می توان تا حدی از هزینه های مصرفی را کاهش داد .
البته کارتریج‌های شارژ شده عملکردی مشابه با کارتریج‌های نو نداشته و اغلب مشکلاتی مانند تعداد چاپ کمتر را دارند.
کاربران می‌توانند خود اقدام به شارژ کارتریج نموده یا آن را برای شارژ به فروشگاه‌های تخصصی این زمینه بفرستند
به طور کل می‌توان گفت شارژ کارتریج‌ کار خیلی  دشواری نیست ولی امری بسیار حساس است.
کاربران می توانند با آموزش رایگان توسط تیم فنی شرکت آرین بهرنگ سیاه قلم و اقلام مورد نیاز کارتریج دستگاه خود را به آسانی شارژ نمایند.

یکی از اقلام مورد نیاز برای شارژ کارتریج می  توان حلال را نام برد.حلال جت پرینتر برای شستشوی هد، روان سازی جوهر و پاک کردن جوهر هنگام پیش آمدن آلودگی استفاده می شود. حلال به صورت اسپری و لیتری فروخته می شود و  هر کدام کاربرد خود را دارند. از اسپری های حلال معمولا برای شستن هد و کارتریج  و پاک کردن جوهرهایی که بر روی هد می ماند استفاده می شود.

از حلال در زمان شارژ کارتریج نیز به جهت هواگیری و… استفاده میشود

حلال های اورجینال  بسیار موثر در امر شارژ کارتریج بوده که می تواند تا حد زیادی کارتریج قابل شارژ را احیا کند و تاثیر به سزایی در کیفیت چاپ داشته باشد.

دیگر ملزومات شارژ کارتریج جوهر جت پرینتر می باشد،جوهر  مایع رنگینی است که از رنگ و یا رنگدانه ها، تهیه شده است.جوهر دستگاههای جت پرینتر ( تاریخ زن) HP به دو دسته کلی پایه الکل  و پایه آب تقسیم می شود که نوع آن بر حسب سطح مورد نظر برای چاپ تعیین میشود. وزن جوهرها با توجه به مصرف کاربر متفاوت است. شرکت آرین بهرنگ سیاه قلم از جنس درجه اول  تهیه شده و با توجه به نیاز مصرف‌کنندگان در وزنهای ۱ لیتری و 250 سی سی  ارائه می شود.

جوهرها در رنگ های متنوع مانند : مشکی- سفید- سبز- قرمز -آبی-نارنجی و … وجود دارد.

یکی دیگر از اقلام مورد نیاز برای شارژ کارتریج کیت شارژ می باشد که کیت های ارائه شده توسط این شرکت از بهترین مواد صنعتی ( پلی آمید الیاف دار ) ساخته شده که ضد ضربه و شکستگی می باشد.
بعد از شارژ کیت هواگیری را روی هد کارتریج قرار داده و عملیات شارژ را تکمیل نموده تا کارتریج چاپ مطلوبی را حاصل نماید.

کیت شارژ کارتریج جت پرینتر
کیت شارژ کارتریج
جوهر کارتریج جت پرینتر تخم مرغی پایه آب
جوهر کارتریج
حلال کارتریج جت پرینتر پایه آب و پایه الکل
حلال جوهر