جت پرینتر

جت پرینتر صنعتی چیست!!؟

معرفی جت پرینتر صنعتی آرین بهرنگ

معرفی جت پرینتر صنعتی

امروزه کمترین محصولی را می توان یافت که بر روی آن تاریخ تولید ،تاریخ انقضا و میزان قیمت چاپ نشده باشد! چه بسا که اکثر محصولات تولیدی اطلاعات کامل تری علاوه برتاریخ تولید و انقضا بر روی خود دارند که بسته به ویژگی های محصول می تواند شامل سری ساخت ، پروانه بهداشتی ، بارکد دو بعدی و تک بعدی ، لوگوی شرکت و ….. باشد.

این مطلب را تا انتها بخوانید تا پس از معرفی جت پرینتر صنعتی، با کاربردهای آن آشنا شوید.

به منظور درج اطلاعات یاد شده بر روی محصولات می توان از چاپگرهای صنعتی که تحت عنوان جت پرینترهای صنعتی نامیده می شوند بهره برد . جت پرینترهای صنعتی که بعضا تحت عنوان مارک زن یا تاریخ زن کالا نیز نامیده می شوند ،قابلیت درج اطلاعات محصول را با توجه به نیاز فروشنده بر روی تولیدات را دارد . شایان ذکر است که این جت پرینترها توانایی چاپ بر روی اکثر محصولات را دارا می باشند و طیف گسترده ای از تولیدات خوراکی ، آرایشی بهداشتی ، دارویی ، صنعتی ، شیمیایی و ….. را در برمیگیرند

 

به منظور چاپ تاریخ تولید و تاریخ انقضا دستگاه های متنوعی همچون تاریخ زن های غلطکی، پرینتر دستی، چاپگر لیزری، پرسی و جت پرینترها مورد استفاده قرار میگیرد که جت پرینترها عمومیت بیشتری در صنعت و کارخانجات و کارگاه ها دارند چرا که به نسبت سایر دستگاه ها دارای رابط کاربری راحت تر ، خرابی کمتر ، چاپ دقیق تر، هزینه و قیمت پایین تری هستند .

در معرفی جت پرینتر صنعتی باید به این توجه داشت که تکنولوژی جت پرینترهای صنعتی متفاوت است به عنوان مثال تکنوژی پیزو و تکنولوژی حرارتی ( ترمال) دو نمونه از این موارد هستند. که در تکنولوژی پیزو لایه ای مخصوص در معرض شارژ الکتریکی قرار می گیرد که باعث لرزش آن لایه می شود ، لرزش ایجاد شده به مخزن جوهر فشار آورده و باعث خروج جوهر از نازل مربوطه می شود . از معروف ترین هدها با تکنولوژی پیزو می توان به هدهای زار ( XAAR) اشاره کرد .

در عوض در تکنولوژی ترمال به جای لرزش از گرما برای خروج جوهر از نازل ها استفاده می شود . بدین صورت که با ورود جریان به مقاومت تعبیه شده در کنار مخزن جوهر مقاومت گرم شده و باعث به جوش آمدن جوهر می شود در نتیجه جوهر به جوش آمده بخار شده و از نازل مربوطه خارج می شود . از تکنولوژی ترمال در پرینترهای HP استفاده می شود که مزیت آن نسبت به سایر تکنولوژی ها رابط کاربری راحت تر در خصوص تعویض کارتریج ( جوهر) می باشد بدین صورت که هر شخص می تواند خود به تنهایی و بدون داشتن مهارت و تخصص کارتریج دستگاه را تعویض نماید .

جت پرینتر صنعتی همان جت پرینتر اتوماتیک بوده و بصورت ثابت بر روی خط تولید و یا بسته بندی شما و یا نوار نقاله قابل نصب است. البته که جت پرینترهای صنعتی مدل AB-I8 بدون محدودیت روی هر خط بسته بندی نصب خواهد شد و این مورد شما را از خرید نوار نقاله مجزا بی نیاز می کند که در نتیجه می تواند برای شما صرفه اقتصادی داشته باشد.

لازم به ذکر است که جت پرینترهای صنعتی در سرعت نامحدود بوده و به نسبت خط تولید شما سرعت آن تنظیم می شود که می تواند قابلیت فوق العاده ای باشد تا تیراژ تولید خودتون را افزایش بدید

با توجه به مطالب یاد شده به ضرورت وجود جت پرینترهای صنعتی در صنعت پی می بریم و با چاپ اطلاعات اختصاصی محصول همچون تاریخ تولید ، تاریخ انقضا ، بارکد و …… از انتشار محصولات تقلبی جلوگیری کنیم.

جهت راهنمایی و مشاوره رایگان می توانید با قسمت پشتیبانی شرکت آرین بهرنگ سیاه قلم تماس حاصل فرمایید . همکاران ما به صورت ۲۴ ساعته راهنمای شما تولید کنندگان عزیز خواهند بود تا مناسب ترین جت پرینتر صنعتی را با توجه به نیازتان تهیه فرمایید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *