Sales@ABJetPrinter.com 0912-9336238
ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

جت پرینتر صنعتی چیست!!؟

آرین بهرنگ
18 مهر 1400
4 دقیقه دقیقه زمان برای مطالعه
جت پرینتر صنعتی

 

جت پرینتر صنعتی

امروزه کمترین محصولی را می توان یافت که بر روی آن تاریخ تولید ،تاریخ انقضا و میزان قیمت چاپ نشده باشد ! چه بسا که اکثر محصولات تولیدی اطلاعات کامل تری علاوه برتاریخ تولید و انقضا بر روی خود دارند که بسته به ویژگی های محصول می تواند شامل سری ساخت ، پروانه بهداشتی ، بارکد دو بعدی و تک بعدی ، لوگوی شرکت و ….. باشد .

به منظور درج اطلاعات یاد شده بر روی محصولات می توان از چاپگرهای صنعتی که تحت عنوان جت پرینتر نامیده می شوند بهره برد . جت پرینتر های صنعتی که بعضا تحت عنوان مارک زن یا تاریخ زن کالا نیز نامیده می شوند ،قابلیت درج اطلاعات محصول را با توجه به نیاز فروشنده بر روی تولیدات را دارد . شایان ذکر است که این پرینترها توانایی چاپ بر روی اکثر محصولات را دارا می باشند و طیف گسترده ای از تولیدات خوراکی ، آرایشی بهداشتی ، دارویی ، صنعتی ، شیمیایی و ….. را در برمیگیرند .

به منظور چاپ تاریخ تولید و تاریخ انقضا دستگاه های متنوعی همچون تاریخ زن های غلطکی ، پرینتردستی ، چاپگر لیزری ، پرسی و جت پرینترها مورد استفاده قرار میگیرد که جت پرینترها عمومیت بیشتری در صنعت و کارخانجات و کارگاه ها دارند چرا که به نسبت سایر دستگاه ها دارای رابط کاربری راحت تر ، خرابی کمتر ، چاپ دقیق تر، هزینه و قیمت پایین تری هستند .

تکنولوژی جت پرینتر های صنعتی متفاوت است به عنوان مثال تکنوژی پیزو و تکنولوژی حرارتی ( ترمال) دو نمونه از این موارد هستند. که در تکنولوژی پیزو لایه ای مخصوص در معرض شارژ الکتریکی قرار می گیرد که باعث لرزش آن لایه می شود ، لرزش ایجاد شده به مخزن جوهر فشار آورده و باعث خروج جوهر از نازل مربوطه می شود . از معروف ترین هدها با تکنولوژی پیزو می توان به هدهای زار ( XAAR) اشاره کرد .

در عوض در تکنولوژی ترمال به جای لرزش از گرما برای خروج جوهر از نازل ها استفاده می شود . بدین صورت که با ورود جریان به مقاومت تعبیه شده در کنار مخزن جوهر مقاومت گرم شده و باعث به جوش آمدن جوهر می شود در نتیجه جوهر به جوش آمده بخار شده و از نازل مربوطه خارج می شود . از تکنولوژی ترمال در پرینترهای HP استفاده می شود که مزیت آن نسبت به سایر تکنولوژی ها رابط کاربری راحت تر در خصوص تعویض کارتریج ( جوهر) می باشد بدین صورت که هر شخص می تواند خود به تنهایی و بدون داشتن مهرات و تخصص کارتریج دستگاه راه تعویض نماید .

با توجه به مطالب یاد شده به ضرورت وجود جت پرینتر ها در صنعت پی می بریم و با چاپ اطلاعات اختصاصی محصول همچون تاریخ تولید ، تاریخ انقضا ، بارکد و …… از انتشار محصولات تقلبی جلوگیری کنیم.

جهت راهنمایی و مشاوره رایگان می توانید با قسمت پشتیبانی شرکت آریان بهرنگ سیاه قلم تماس حاصل فرمایید . همکاران ما به صورت ۲۴ ساعته راهنمای شما تولید کنندگان عزیز خواهند بود تا مناسب ترین جت پرینتر صنعتی را با توجه به نیازتان تهیه فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جت پرینتر دستی

مقایسه تکنولوژی چاپ جت پرینترها

در این قسمت چاپ جت پرینتر ها با تکنولوژی‌های CIJ ، DOD ، TIJ با یکدیگر مقایسه ...
AB JetPrinter
12 مهر 1400
جت پرینتر دستی

جت پرینتر دستی , پرتابل , تاریخزن-لوگوزن

جت پرینترهای دستی (پرتابل) ،تاریخ زن،لوگوزن مناسب برای چاپ روی محصولات با تیراژ کم هستند. این نوع ...
آرین بهرنگ
10 آبان 1400
انواع جت پرینتر ها

انواع جت پرینتر ها و تفاوت آنها با یکدیگر

۱. جت پرینترهای دستی: برای مشتریان با حجم کار کم و یا مشتریانی که بودجه کمی را برای ...
آرین بهرنگ
20 دی 1400

مشاوره رایگان

x
فیلدهای قابل نمایش را انتخاب کنید. بقیه فیلد ها مخفی خواهند شد
 • تصویر
 • کد محصول
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • دسترسی
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • ویژگی ها
 • فیلد دلخواه
مقایسه
سوالی دارید؟