جت پرینتر

۶ راه برای صرفه جویی در جوهر جت پرینترها

از جت پرینتر جوهرافشان برای چاپ اطلاعات روی محصولات استفاده می شود. چاپ مستقیم روی بسته بندی گاهی اوقات می تواند ارزان تر و سریعتر از برچسب زدن باشد. اگر نکات زیر را رعایت کنید، می توانید در هزینه های چاپ را بیشتر مدیریت کنید!

  1. وضوح چاپ جوهر افشان کمتر

اگرچه جت پرینترهای جوهر افشان می توانند با وضوح چاپ بسیار بالا تا ۶۰۰ dpi چاپ کنند، اما همیشه لازم نیست. در حالی که بارکدها معمولاً باید با وضوح بالا باشند، برای چاپ دیگر اطلاعات دیگر به وضوح چاپ کمتری نیاز است. هرچه وضوح تصویر چاپ شده کمتر باشد، مصرف جوهر کمتر است.

  1. فونت دیگری را انتخاب کنید

در مورد فونت ها، آیا می دانستید که پتانسیل صرفه جویی تا ۷۵٪ وجود دارد؟ بولد کردن فونت و یا استفاده از فونت های ضخیم بیش از حد لازم جوهر مصرف می کنند. در عوض، فونت های سبک  را انتخاب کنید تا مصرف جوهر را تا حد زیادی کاهش دهید.

  1. از کارتریج مراقبت کنید

زمانی که تولید متوقف می شود، کارتریج را روی دستگاه رها نکنید. این عمل باعث می شود تا مقداری جوهر روی نازل کارتریک خشک شده و جهت استفاده های بعدی مجبور به تمیز کردن متوالی کارتریج و یا هواگیری آن باشید که باعث می شود تا مقداری از جوهر خود را هدر دهید.

  1. از کارتریج های اصلی استفاده کنید

تولید کنندگان شخص ثالث ممکن است در نگاه اول ارزان تر به نظر برسند. با این حال، این خطر وجود دارد که پس انداز، به قیمت کیفیت چاپ تمام شود. در بدترین حالت، جوهرهای تایید نشده حتی منجر به خرابی در سیستم چاپ می شود.

  1. شدت تیرگی را کاهش دهید

در دستگاه های جت پرینتر گزینه ای جهت افزایش شدت تیرگی و یا ضخامت چاپ وجود دارد که با افزایش آن مصرف جوهر شما افزایش می یابد. شاید در نگاه اول جذابیت بیشتری برای شما داشته باشد اما مصرف جوهر شما را تا چهار برابر بیشتر خواهد کرد

  1. مقدار متن خود را کاهش دهید

هر چه مقدار کاراکترهای شما بیشتر باشد مقدار مصرف جوهر شما نیز بیشتر است. گاهی برخی اطلاعات را میتوان بصورت مخفف و کوتاه تر بکار برد بطور مثال کلمه «تاریخ تولید» را میتوان بصورت «تولید» بکاربرد و یا از اختصار کلمه «P» استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *