کارتریج

کارتریج جت پرینتر چیست ؟؟؟

مشخصات کارتریج جت پرینتر

مشخصات کارتریج جت پرینتر

در بعضی مواقع ممکن است چاپ شما کم رنگتر از قبل شده باشد و دستگاه شما به خوبی و پررنگی قبل چاپ نزند و زمانی که پیگیر مشکل میشوید به این نتیجه میرسید که کارتریج دستگاه تمام شده است و نیاز به شارژ دارد . حال این سوال پیش می آید که کارتریج جت پرینتر چیست ؟؟؟
اگر میخواهید بدانید که مشخصات کارتریج جت پرینتر چیست بهتر است تا آخر این مقاله با ما همراه باشید

با توجه به افزایش روز افزون قیمت مواد اولیه و دشوار شدن مسیر تولید ، خرید دستگاه های جت پرینتر دستی و جت پرینتر صنعتی با سیستم چاپ HP منطقی است!؟!
در این نوشته قصد داریم هزینه چاپ بر روی هر محصول با جت پرینتر های دستی یا جت پرینتر های صنعتی و هزینه سرویس های دوره ای دستگاه های جت پرینتر را مورد بررسی قرار دهیم و نهایتا به این پاسخ برسیم که کارتریج جت پرینتر چیست .

به طور کلی و با بیان ساده به جت پرینترهایی که برای چاپ نیازمند قطعه ای به اسم کارتریج هستند جت پرینتر با سیستم چاپ HP گفته میشود.

شرکت HP ابداع کننده این نوع سیستم چاپ نیز میباشد . به همین علت در بازار به این نام مرسوم است

کارتریج محفظه ای است از جنس پلاستیک با آلومینیوم که دارای دو قسمت اصلی میباشد

قسمت اول کیسه جوهر است که حجم این کیسه بسته به مدل کارتریج که عموما در بازار مدلHP45 مرسوم است حجمی معادل  ۴۵ cc جوهر را در خود جای میدهد.
قسمت دوم نازل کارتریج یا همان خروجی جوهر است که بر خلاف سیستم های چاپ دیگر که مخزن جوهر و خروجی جوهر یا همان نازل از هم جدا است در سیستم چاپ HP نازل و مخزن جوهر در قطعه ای به نام کارتریج است.

شرکت HP با تکنولوژی بالا و ساخت نازل های بسیار کوچک و ظریف در تیراژ بالا و هزینه کم نسبت به نازل های دیگر جت پرینتر ها باعث شد تا زمانی که مخزن جوهر کارتریج جت پرینتر تمام میشود و اپراتور اقدام به تعویض کارتریج میکند هد دستگاه نیز تعویض شود و در واقع تمام دستگاه نو میشود.

و در این میان با نگه داری اصولی از کارتریج جت پرینتر و رعایت نکاتی که در زمان تحویل دستگاه مسئولین فنی شرکت آرین بهرنگ به خریداران گوشزد می کنند میتوان کارتریج را شارژ کرد.

تعداد دفعات شارژ مخزن کارتریج جت پرینتر بستگی به شرایط محیط مثل گرد و غبار ، دما ،رطوبت ، تعداد چاپ در روز و …. دارد.
باید توجه داشت که اگر کارتریج کمی آسیب ببیند امکان رفع مشکل آن وجود ندارد پس باید در نگهداری آن دقت کافی را داشته باشید .

نتیجه گیری:

با توجه به هزینه های اولیه دستگاه های جت پرینتر با هد ثابت مثل جت پرینتر های CIJ و سرویس های دوره ای سالانه ( حداقل ۲ بار در سال ) و اپراتوری پیچیده و منوی سنگین برای کاربر ، در عمل استفاده از جت پرینتر های HP با توجه به سهولت استفاده از دستگاه ، امکان شارژ کارتریج جت پرینتر و از همه مهمتر عدم نیاز به تعویض هد پس از تعویض کارتریج توصیه میشود.

امید بر این داریم که با توضیحات داده شده دیگر ابهاماتی در مورد اینکه مشخصات کارتریج جت پرینتر چیست و راه های نگهداری از آن چگونه است باقی نمانده باشد .
ما در شرکت آرین بهرنگ سیاه قلم با ارائه راهنمایی رایگان تلاشمان را بر این مبنا قرار میدهیم که بتوانیم برای کسب و کار شما مفید واقع شویم .
شما میتوانید برای مشورت و دریافت راهنمایی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .
۰۹۱۲۶۳۹۲۴۵۹
۰۹۱۲۹۳۳۶۲۳۸
آدرس پیج اینستاگرام : abjetprinter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *