جت پرینتر

تاریخ زن دستی یا تاریخ زن اتوماتیک ؟

تاریخ زن دستی یا اتوماتیک

کدام دستگاه برای خرید مناسب تر است ؟

تاریخ زن دستی یا اتوماتیک !!!

ما در مقاله ی زیر تلاش را بر این گذاشتیم تا تفاوت تاریخ زن دستی و تاریخ زن صنعتی اتوماتیک را به زبانی بسیار ساده بازگو کنیم پس مقاله ی زیر را با دقت تمام مطالعه نمایید.

شاید در زمان خرید تاریخ زن دستی و تاریخ زن اتوماتیک این سوال در ذهن شما هم ایجاد شود که کدام دستگاه مناسب تر است و یا آیا خرید جت پرینتر گرانتر یعنی جت پرینتر مناسب تر و با کیفیت تر ؟

با ما همراه باشید تا در ادامه به جواب این سوال « تاریخ زن دستی یا اتوماتیک » در مورد جت پرینتر بپردازیم .

برای درک بهتر اول خود دستگاه تاریخ زن یا جت پرینتر را معرفی میکنیم .

همانطور که میدانید یک سری از اطلاعاتی که باید روی محصولات درج شود متغیر هستند . پس نمیتوان روی برچسب و لیبل این اطلاعات را چاپ کرد .
پس سراغ دستگاهی میرویم که بتواند این اطلاعات را برای ما چاپ بزند. اطلاعاتی مانند تاریخ تولید ، تاریخ انقضا ، قیمت و …..
نام این دستگاه تاریخ زن یا جت پرینتر است .
جت پرینتر انواع مختلفی دارد که ما تفاوت های ۲ مدل دستی و اتوماتیک را بیان میکنیم تا هنگام خرید انتخاب دقیق تری داشته باشید .

جت پرینترهای دستی و اتوماتیک از طریق ۵۲ عدد نقطه اتصالی که روی print head  دارند مدیریت میشوند .

برای کار کردن با جت پرینتر های دستی و اتوماتیک میزان ولتاژ باید از سطح ۸٫۵ ولت تا ۱۲ ولت تنظیم شود .

این دستگاه ها به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که شما بتوانید هم با مدل دستی و هم مدل اتوماتیک روی انواع سطوح مختلف نظیر پلاستیک ، سطوح فلزی ، سطوح شیشه ای و …. هر اطلاعاتی که مد نظرتان هست مانند بارکد ، لوگو ، تاریخ تولید و انقضا و … را چاپ نمایید.

در صورت نگهداری مناسب از کارتریج ها به گونه ای ک کارتریج آسیب ندیده باشد  شما قادر به شارژ مجدد کارتریج تا ۲ مرتبه هستید و این امر باعث کاهش هزینه ها در استفاده از دستگاه جت پرینتر میشود.

جت پرینترهای دستی و صنعتی قابلیت استفاده از کارتریج های HP پایه الکل و پایه حلال را دارا میباشند .

سوال اینجاست که:

تاریخ زن دستی یا اتوماتیک؟

جت پرینتر دستی چیست ؟

تاریخ زن دستی نوعی از جت پرینتر است که کاربر به آسانی دستگاه را با دست روی محصول میکشد و با کمک دکمه ی موجود در بدنه ی دستگاه اقدام به چاپ دلخواه میکند . جت پرینتر های دستی به دلیل وزن کم و ابعاد کوچک قابل حمل هستند و مناسب تیراژ های پایین است .

جت پرینتر صنعتی اتوماتیک چیست؟

تاریخ زن اتوماتیک نوع دیگری از جت پرینتر است که دارای سنسور میباشد و روی نوار نقاله یا خط تولید نصب میشود . این مدل مناسب تیراژ های بالا میباشد و سرعت چاپ را به اندازه ی چشم گیری بالا میبرد .

برای انتخاب بین مدل جت پرینتر دستی یا جت پرینتر صنعتی باید به سئوال های زیر پاسخ داده شود.

۱- ابعاد محصولی که روی آن چاپ میزنیم :

در انتخاب بین جت پرینتر دستی یا جت پرینتر صنعتی اندازه محصول و محل چاپ بسیار تعیین کننده است .
به صورت کلی جت پرینترهای دستی برای محصولاتی استفاده میشود که وزن آن ها زیاد و از نظر حجمی بزرگ هستند و امکان جا به جایی آن ها وجود ندارد ، مثلا چاپ بر روی بشکه های روغن های صنعتی ، پالت ها و … که امکان گذاشتن آنها بر روی نوارنقاله نیست و با استفاده از جت پرینتر دستی میتوان دستگاه چاپ را به محل محصول بر دو عمل چاپ انجام میشود .

۲- اندازه محل چاپ :

در مواقعی که محل چاپ بسیار کوچک است ( فارق از اندازه خود محصول ) و دقت زیادی لازم است تا جت پرینتر دقیقا چاپ در محل مورد نظر انجام دهد و باید از جت پرینتر صنعتی استفاده کرد زیرا در جت پرینتر های صنعتی با استفاده از سنسور و نوارنقاله دیگر خطای انسانی دخیل نبوده و تمامی چاپ به صورت اتوماتیک در یک محل به خصوص و دقیق انجام میشود.

۳- تیراژ چاپ روزانه :

به طور کلی برای تیراژ های بالا (بالاتر از ۱۰۰۰-۱۵۰۰ ) عدد در روز جت پرینتر صنعتی توصیه میشود ، برای تیراژ پایین تر توصیه به شما جت پرینتر دستی است .

۴- محل قرار گیری دستگاه جت پرینتر :

با توجه به وجود دستگاه نوار نقاله ( که حداقل طول آن ۱متر است ) برای چاپ با دستگاه جت پرینتر صنعتی حتما توجه داشته باشید که فضای کافی برای تامین محل دستگاه ، وجود دارد یا خیر

تاریخ زن دستی

۵- تامین نیرو برق دستگاه :

یکی از محاسن دستگاه های جت پرینتر دستی استفاده آن ها از باطری است به طوری در زمان قطع برق و یا انبارهایی که برق وجود ندارد قابل استفاده است .

محاسن و معایب  استفاده از جت پرینتر های دارای انکودر :

تاریخ زن دستی ممکن است دارای سیستم انکودر باشد که این به این معناست که سرعت دست در چاپ شما تاثیری ندارد . و این یکی از محاسن این دستگاه است شما دست خود را با هر سرعتی روی محصول بکشید چاپ یکسانی به شما میدهد.

ولی همانطور که میدانید هر دستگاهی معایب مخصوص به خودش را نیز دارد . برای فعال شدن سیستم انکودر حتما غلطک هایی که به دستگاه متصل است حتما باید حرکت کند تا شما بتوانید چاپ را ببینید و این به این معناس که اگر محصول شما کمی ناهمواری داشته باشد چاپ با کیفیتی به شما نمیدهد .

سرعت زیاد تاریخ زن اتوماتیک

شرکت ها و کارخانه هایی که خط تولید سریعی دارند محصولات خود را روی خط تولید قرار میدهند . در چنین صنایعی امکان توقف محصول نیست پس باید برای چاگپ کردن اطلاعات از دستگاهی استفاده کرد که به راحتی روی خط تولید نصب شود و با سرعت زیاد خط سازگار باشد .

به همین دلیل از تاریخ زن های اتوماتیک استفاده میکنند که به صورت ثابت روی خط تولید قرار بگیرد و با کمک تنظیماتی که به آن داده ایم بدون توقف اطلاعات ما را چاپ نماید .

جمع بندی :

در واقع میتوان گفت پایه ی کار تاریخ زن حرکت میباشد و این یعنی شما برای چاپ تاریخ و سایر اطلاعات خود از جت پرینتر دستی باید دستگاه را روی محصول بکشید و برای دستگاه های اتوماتیک باید محصول از جلوی سنسور دستگاه بگذرد .

پس شما برای استفاده از تاریخ زن اتوماتیک نیاز به خط تولید یا نوار نقاله دارید .

میتوان گفت جت پرینتر های دستی مناسب محصولات کم و جت پرینتر های اتوماتیک مناسب تیراژ بالا میباشد

به صورت کلی دستگاه های جت پرینتر دستی از دقت چاپ پائین تری برخوردار هستند و سرعت چاپ بستگی به اپراتور دارد .
دستگاه های جت پرینتر صنعتی از دقت بالایی برخودار هستند و سرعت آن هاتابع سرعت خط تولید میباشد .
ما در شرکت آرین بهرنگ سیاه قلم با استفاده از بهترین قطعات و ابزار و کمک گرفتن ناز برترین  تیم فنی این اطمینان را به شما میدهیم که یکی از بهترین دستگاه های تاریخ زن را به شما عرضه میکنیم و علاوه بر آن با گارانتی دستگاه و پشتیبانی قوی خیال شما را از خرید دستگاه آسوده میکنیم .
برای اطلاعات بیشتر میتوانید با همکاران ما تماس حاصل فرمایید .
شماره تماس : ۰۹۱۳۲۰۸۰۶۹۷ – ۰۹۱۲۶۳۹۲۴۵۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *