جت پرینتر

جت لیزر حکاکی

جت لیزر حکاکی

جت لیزر حکاکی یکی از جدیدترین ابداعات انسان در صنعت چاپ روی محوصلات مختلف میباشد .
در بازار امروز مدل های مختلفی از دستگاه های جت پرینتر موجود میباشد که بسته به نیاز شما هرکدام یک نیاز شما را برطرف مینماید.

هرکدام از دستگاه های جت پرینتر ویژگی های خاص مخصوص به خودشان را دارند که استفاده از آنها روی محصولات، یک کار رایج میباشد .

اما به جت لیزر حکاکی یا همان جت پرینتر لیزری بسیار کمتر توجه شده است و به همین دلیل بسیاری در این تفکر هستند که این کم توجهی علتی است بر کارایی پایین دستگاه جت لیزر حکاکی .

اما به صورت جدی میتوان بیان کرد این کم کاری از دستگاه به علت آگاهی کم و نشناختن درست دستگاه جت لیزر حکاکی میباشد .

در این نوشته قصد داریم شما را با جت لیزر حکاکی و حک لیزر بیشتر آشنا کنیم پس تا آخر همراه ما باشید .

لیزر چیست ؟

اگر بخواهیم یک تعریف کلی از لیزر داشته باشیم میتوانیم اینگونه بیان کنیم که لیزر دستگاهی است جهت تقویت و تاباندن پرتو نور .

به عبارتی دستگاه لیزر طول موج های مختلف نور را دریافت میکند کل نور و انرژی را متمرکز و کل طول موج های دریافتی را به یک طول موج واحد تبدیل میکند.

جت لیزر حکاکی چیست؟

به صورت کلی جت پرینتر به دستگاهی گفته میشود که وظیفه چاپ یک سری اطلاعات خاص روی محصول را برعهده دارد .
این اطلاعات با توجه به نیاز مشتری مشخص میشوند که عموما شامل تاریخ تولید و تاریخ انقضا هستند، اما شما علاوه بر تاریخ تولید و انقضا میتوانید قیمت، لوگو، برند، انواع بارکد ها و …. را روی محصول چاپ بگیرید.

معمولا دستگاه های جت پرینتر به کمک کارتریج و جوهر عملیات چاپ را انجام میدهند که شما در صورت تمام شدن جوهر موظف به تهیه مجدد کارتریج هستید . اما جت لیزر حکاکی این عملیات را به کمک پرتوهای نور و لیزر این عملیات را انجام میدهند .

همانطور که میدانید زمانی که نور متمرکز شود قدرت بسیار بالایی به دست خواهد اورد و میتوانید از این قدرت جهت حک متن و اطلاعات مورد نظر روی محصول به کار گرفته میشود .

شاید تا زمانی که چاپ لیزر روی محصولتان را نبینید نتوانید حدس بزنید که این مدل چاپ چقدر دوام بالایی دارد و میتواند حس خاص بودن به محصول شما ببخشد و همین امر باعث میشود که خیلی از افراد سراغ محصول شما بیایند .

جت لیزر حکاکی

جت لیزر حکاکی

مزیت های حک روی فلزات با کمک از جت لیزر حکاکی فایبر :

تولید کنندگان با کمک جت لیزر حکاکی میتوانند فواید زیادی را کسب نمایند، چه از نظر علامت و کد گذاری قطعات خاص و یا حتی امکان ردیابی قطعات از تولید تا زمانی که به دست مصرف کننده برسد چرا که شما با کمک جت لیزر حکاکی قادر به ارائه یک چاپ بادوام به شما میباشد .

در صورت استفاده از جت لیزر حکاکی شما کمترین خرابی و ضایعات را خواهید داشت چرا که در اولین مرحله چاپ لیزر فایبر بسیار پایدار میباشد چرا که پرتو های فایبر در فیبر ایجاد خواهد شد و به همین دلیل است که کمترین ضابعات و خرابی را خواهد داشت .

همانطور که در بالا گفته شد پرتو فایبر درون فیبر ایجاد میشود، که همین امر باعث میشود مدت زمان پالس ارائه شده توسط دستگاه بالا برود و در این مرحله یک اشعه بسیار ریز ولی با کیفیت برای حکاکی فراهم شود.

یکی از مهمترین مزیت های دیگر این دستگاه هزینه کم جهت تعمیر و نگهداری این ماشین ها میباشد که از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه میباشد .

یکی از نکات حائز اهمیت در این مدل دستگاه ها این است که هیچ تماسی بین دستگاه و محصول ایجاد نخواهد شد و بدون هیچ سایش و تماسی در قطعات عملیات چاپ انجام خواهد شد و همین امر باعث مارک زنی دقیق ، خوانا و سریع میشود .

جت لیزر حکاکی مناسب پیدا کنید :

اگر نیاز به یک دستگاه جت لیزر حکاکی دارید سعی کنید :

  • در صورتی که نیاز دارید روی فلزات حکاکی کنید بهتر است از جت لیزر حکاکی فایبر و اگر میخواهید روی غیر فلزات چاپ داشته باشید و حک لیزر انجام دهید بهتر است از جت لیزر حکاکی مدل Co2 استفاده نمایید.
  • به این نکته دقت داشته باشید که اگر در کنار قطعات فلزی نیاز به حک لیزر روی قطعات غیر فلزی نیز دارید نیازی به تهیه دو دستگاه نیست و میتوانید از لیزر فایبر استفاده نمایید .
  • معتبرترین سورس موجود در بازار ایرات برند ریکاس میباشد ، از برندهای نامعتبر خرید نکنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *